

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Supply Voltage | 13.2 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Number of Drivers | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Rise Time | 16 ns |
| Channel Type | Independent |
| Gate Type | N-Channel MOSFET |
| Logic Voltage | 1.7 V, 2.2 V |
| Packaging | Reel |
| Configuration | High Side, Low Side |
| Fall Time | 16 ns |
| Output Current | 1.5 A |
Stock: 6029
Distributors
pcbx
Unit Price$4.15284
Ext.Price$4.15284
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.15284 | $4.15284 |
| 10 | $3.18919 | $31.89190 |
| 25 | $2.94931 | $73.73275 |
| 50 | $2.81415 | $140.70750 |
| 100 | $2.68518 | $268.51800 |
| 300 | $2.57031 | $771.09300 |
| 500 | $2.46036 | $1230.18000 |
| 1000 | $2.35509 | $2355.09000 |
